Dlaczego gadżety cieszą się taką sympatią?

Każdy lubi coś dostać. Drobny gratis, prezent czy upominek, nawet kiedy jest to coś dodawane do dokonanego już zakupu. Zawsze sprawia to przyjemność i wywołuje uśmiech na twarzy. Nie dotyczy to tylko konkretnych upominków od bliskich osób, czy benefitów otrzymywanych z racji podejmowanych transakcji czy zawieranych umów, ale także odnosi się również do wszelkiego rodzaju gadżetów. Nie ma konkretnych wytycznych co do tego, jakie one muszą być. Dlatego tak popularne są gadżety reklamowe, po które chętnie sięgają przedstawiciele firm z różnych branż, aby wywołać przyjemne odczucia u swoich obecnych i – w zamierzeniu – przyszłych klientów. Dzięki temu czują się oni bardziej docenieni, widzą, że firmie na nich zależy, i daje im coś w zamian od siebie, a przy tym bardziej identyfikują się z jej treściami i lepiej pamiętają o jej obecności, przez co chętniej i częściej do niej wracają.

Najpopularniejsze są te, które spełniają kilka poniższych kryteriów:

  • nie wymagają wydawania na nie dużych sum
  • mają pożyteczne zastosowanie
  • łatwo je zapakować i przewozić (dotyczy gadżetów wydawanych poza firmą)

Lekkie i pakowne smycze reklamowe

Idealnym tego przykładem, łączącym wszystkie powyższe kryteria, są smycze reklamowe. Są one na tyle pakowne, że w jeden kartonik średnich rozmiarów może wejść nawet kilkadziesiąt sztuk tego produktu. Do tego są one lekkie, zaniesienie ich przykładowo z auta do miejsca docelowego nie będzie problemem nawet dla osoby o niezbyt silnych rękach. Mogą one być bardzo zróżnicowane, dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu skutecznie przyciągają uwagę odbiorców, a do tego to nie lada gratka móc wybrać sobie smycz w ulubionym kolorze, albo takim wzorze, który najbardziej przypadnie do gustu danej osobie.

Długopisy z logo firmowym

Najpopularniejsze gadżety

Chociaż żyjemy obecnie w czasach totalnie skomputeryzowanych, w których znacznie częściej wysyła się maile i wiadomości przez telefon komórkowy, niż tradycyjne listy, to jednak bez długopisu byłoby nieraz ciężko. Dlatego tak często można zobaczyć długopisy reklamowe wystawione w specjalnych pojemnikach, z których każdy zainteresowany może je sobie po prostu zabrać. Często nawet jeśli wcale nie poluje się na takie bezpłatne długopisy, to w którymś momencie można sobie uświadomić, że ma się już w swoim wyposażeniu kilka egzemplarzy z różnych firm. W rankingu popularności w parze z długopisami dzielnie kroczą kubki reklamowe. One z kolei często nie są jednak wystawiane do powszechnego zabierania, ale służą na przykład jako okazjonalny prezent.